piątek, 15 października 2010

O znakach słów kilka

O znakach reiki sporo się słyszy, zwłaszcza oosby po I stopniu reiki bywają tych znaków ciekawe.
Tymczasem znaki reiki, otrzymuje się dopiero na II i III stopniu Reiki (Oku Den i Shinpi Den) i ma to swoje uzasadnienie.

Znaków reiki jest 4. Trzy z tych znaków otrzymuje się na II stopniu (Oku Den) a jeden, tzw Mistrzowski Znak, na III stopniu (Shnipi Den).
Są to podstawowe znaki reiki, dodatkowe narzędzia, które wspomagają pracę z reiki. Każdy z nich słuzy też do czegoś innego. Jednak dopiero po dostrojeniu do wibracji reiki, jaką otrzymujemy przy inicjacji II stopnia, jesteśmy w stanie bezpiecznie stosować znaki. Ma to zwiazek z wibracją znaków i umeijetnością ich stosowania.
Osoby nie dostrojone do tych wibracji ze znaków nie będą miały większego pożytku, ponieważ znaki te nie zadziałają.

Kiedyś znaków uczyło się na II i III stopniu, rysujac je na piasku. W ten sposób znaki były zachowane jedynie w sercach ucznia, nie wychodziły poza system reiki, do którego należą. Obecnie znaki te otrzymujemy w skryptach lub jak niektórzy mistrzowie to czynią na karteczkach.
Co więcej mozna je znaleźć w sieci, kupić w formie ozdoby (kolczyki i wisiorki), znaleźć jako tapetę na pulpit itd.
Umieszcza się je na okładkach książek o reiki (czasem w ich negacji, ale to osobna historia).

Dostęp do znaków stał się powszechny, co nie znaczy, ze każdy moze sobie ze znaków korzystać dowolnie.
Warto się kilka razy zastanowić zanim sięgnie się po znak, bez przygotwania do tego, jakie daje II i III stopień reiki.
Dlatego doradzam ostrożność, a nie brawurowe chojrakowanie. A wiem, ze niektórzy lubią sobie poeksperymentować i uczyc się na własnych błędach.
;)

Mówiac o znakach wypada też powiedizeć inną ważną rzecz. Jak juz wspomniałąm, w reiki mamy 4 znaki, otrzymywane na II i III stopniu reiki. To są tylko cztery znaki.
Tymczasem wielu mistrzów reiki, którzy łaczą sobie reiki z innymi technikami, pzrekazuje uczniom inne znaki, z czego wiele juz na I stopniu.
Wiem od osób, ktróe takie znaki otrzymały, a takze z własnego doświadczenia (ja sama dostałąm na I stopniu 8 znaków, z czego, zaden nie anleżał do systemu reiki, za to były to mniej znane symbole z innych kultur), ze nie koniecznie takie znaki muszą być dobre.
Czasem powoduja spory zamęt energetyczny u osoby inicjowanej, albo sprawiają problemy w pracy z energią. Dzieje się tak często kiedy np dany symbol zostanie przekazany w negacji (np w lustrzanym odbiciu oryginału) i wówczas niewspółgra z energią reiki.
Fakt, ze reiki mozna łaczyć z wieloma technikami i symbolami, nie znaczy że z każdym będzie współgrała. Znaki z natury negatywne i szkodzące, a niestety zdarzaja się takie w przekazywanych uczniom, wprowadzają dysharmonię w pracy z reiki.

Pamiętajmy, czyste tradycyjne Usui Reiki to trzy stopnie i 4 znaki otrzymywane od 2 stopnia i dalej.

Podobnie jak różne systemy reiki. Mozna je łaczyć, ale np Kundalini REiki to nic innego jak Reiki plus Praca z Kundalini. Dziś znamy to jako nowy system reiki, często za dodatkową opłatę.
Reiki to reiki. Działą choc jest proste. Po co to ulepszać i dorabiać ideologię?
Ja nie ukrywam, ze stosuję tzw Runoreiki, czyli łączę sobie Runy i Reiki. Ale robię to nie jako nowy system reiki. Ale łaczenie dwóch technik. Podobnie jak łączy się Reiki z Litoterapią. Dwa systemy wspomagajace się na wzajem. ale nie nowy system jednej z tych technik.

Nie dajmy się zwariować nowościami. A juz na pewno nie wierzmy w to, ze jakieś reiki jest lepsze od tradycyjnego reiki.
To tylko twór stworzony na bazie dwóch - lub kilku- systemów uzdrawiania i połaczonych w nazwę Jakieś Tam reiki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz